رشد درآمد تبلیغات غزل ترسیم

مرداد ۸, ۱۴۰۲

رشد درآمد از تبلیغات در کشور های غربی به خصوص ایالات متحده آمریکا

گوگل پس از اندکی رکود در سه ماهه اول، با افزایش ۳٫۳ درصدی درآمد تبلیغاتی خود و کسب رتبه ۵۸٫۱ میلیارد دلاری در سه ماه گذشته بازگشت.

و این همه ماجرا نیست – یوتیوب در مدت مشابه با افزایش ۴ درصدی درآمد تبلیغاتی سال به سال، در مجموع ۷٫۷ میلیارد دلار، شتاب خود را بازیافت.

در همین حال، متا نیز رشد قابل توجهی را نشان داد و درآمد خیره کننده ۳۱٫۵ میلیارد دلاری از تبلیغات در سه ماهه اخیر را گزارش کرد، در مقایسه با ۲۸٫۲ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته.

در مجموع، این نتایج به نظر پایان یک فصل چالش برانگیز برای تبلیغات آنلاین است.

با این حال داستان چیزهای بیشتری از آنچه به نظر می رسد وجود دارد.

طبق پیش‌بینی‌های شرکت‌هایی مانند Unilever، Coca-Cola و Procter & Gamble، در حالی که هزینه‌های تبلیغات ممکن است در نیمه دوم سال افزایش یابد، میزان این تجدید حیات ممکن است در بازارهای مختلف متفاوت باشد و به نفع مناطق خاصی مانند ایالات متحده نسبت به مناطق دیگر مانند ایالات متحده باشد. اروپا و حتی زمانی که این دلارها افزایش می‌یابد، در چندین پلتفرم متنوع می‌شوند و به نفع برخی از صاحبان رسانه‌ها بیشتر از دیگران است.

به زبان ساده، روزهای صرف تبلیغات نامحدود مدت‌هاست که گذشته است. تبلیغات دیجیتال در حال حاضر یک بازار بالغ و با رشد آهسته تر است، دقیقاً مانند بقیه بازارهای تبلیغاتی که سال ها از آن سرپیچی کردند.

دانیل کنپ، اقتصاددان ارشد در IAB اروپا گفت: «ما اکنون در بازاری هستیم که دیجیتال بیش از ۶۰ درصد از کل هزینه تبلیغات رسانه‌ای را تشکیل می‌دهد، بنابراین پتانسیل رشد دیجیتال ارگانیک جدا از بقیه بازار تبلیغات در حال کاهش است. “آن روزهای رشد انفجاری گذشته است.”

با وجود این، انتظار نمی‌رود که هزینه‌های تبلیغاتی به سطوح مشاهده شده در سال گذشته کاهش یابد، زیرا در درجه اول تحت تأثیر موارد سخت مقایسه با قبلی بود. در عوض، آن دلارهای تبلیغاتی، به ویژه در تبلیغات آنلاین، در مسیر بازگشت به هنجار رشد تک رقمی قبل از همه گیری هستند.

بنابراین، با توجه به رشد قابل توجه تجربه شده در سال ۲۰۲۱، کاهش سرعت تبلیغات اخیر باید به‌عنوان یک اصلاح به‌عنوان دلیلی برای نگرانی عمده در نظر گرفته شود.

Knapp گفت: “نکته ای که در مورد این اصلاح باید به آن توجه کرد این است که رشد به طور نابرابر توزیع شده است.” “رشد از ایالات متحده، آسیا و به طور فزاینده ای از آمریکای لاتین می آید. همچنین، ما شاهد یک بازار بسیار سالم در خاورمیانه هستیم.»

و تا زمانی که اوضاع در اروپا تغییر نکند به همین منوال خواهد بود.